VAŠINGTON - Mornarica SAD potvrdila je da je nuklearna podmornica Luizijana udarila u mornaričko pomoćno plovilo tokom rutinske operacije u tesnacu Huan de Fuka, blizu obale države Vašington.
Sudar dva plovila desio se u šest popodne, a niko nije povrijeđen. Još se procjenjuju oštećenja i istraga je u toku.
Podmornica Luizijana je posljednja od „ohajo“ klase podmornica na nuklearni pogon. Dužine je 170 metara, a kreće se brzinom od oko 45 kilometara na čas.
Od naoružanja nosi „MK-48" torpeda i 24 balističke rakete „trajdent 2“.
(RTS)