ČIKAGO - Afroamerikanas Pol Onil ubijen je u akciji čikaške policije 28. jula, a policija je nakon mnogo kritika odlučila da objavi snimak akcije.
Kritike su uslijedile zbog toga što je Onil tokom akcije u kojoj je ubijen bio nenaoružan.
On je razbio automobil, za koji se sumnjalo da je ukrade, nakon čega je krenula potjera za njim prema njegovoj kući gdje je pobjegao.
Međutim, iako su snimci objavljeni, ne vidi se koji od policajaca je tačno pucao već samo Onil koji krvav leži na tlu, a kasnije je utvrđeno da je upucan s leđa., što se može vidjeti i na snimku.