Svijet

Amerika šalje tenkove u Budimpeštu

Amerika šalje tenkove u Budimpeštu
Amerika šalje tenkove u Budimpeštu
N.N.

VAŠINGTON - Američke vlasti planiraju da prebace 50 vojnih vozila, uključujući četiri tenka M1 "abrams", u grad Tata na sjeverozapadu Mađarske, navodi agencija "Blumberg" pozivajući se na lokalne medije.

Prebacivanje vojnih vozila izvodiće se u okviru operacije "Atlantik rizolv" koja je u vezi sa ukrajinskim konfliktom, navodi mađarski list "Mađar nemzet".

Ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu ranije je informisao javnost o intenziviranju aktivnosti oružanih snaga SAD i NATO-a u istočnoj Evropi, blizu ruskih granica, što je, prema njegovom mišljenju, presedan.

Aleksandar Gruško, stalni predstavnik Rusije pri alijansi, smatra da NATO koristi situaciju u Ukrajini kako bi našao smisao svog postojanja, ali i kako bi preporodio i povećao vojne rashode članica bloka. 

Cilj operacije "Atlantik rizolv" o povećanju vojnog prisustva na istočnom obodu NATO-a predstavlja demonstraciju solidarnosti saveznika iz alijanse i garanciju bezbjednosti regiona.

(Sputnjik)

Najčitanije