Svijet

Amerikanci traže od Obame da vrati Nobelovu nagradu za mir

Amerikanci traže od Obame da vrati Nobelovu nagradu za mir
Amerikanci traže od Obame da vrati Nobelovu nagradu za mir
N.N.

Na sajtu Bijele kuće objavljena je peticija putem koje građani pozivaju predsjednika SAD Baraka Obamu da vrati Nobelovu nagradu za mir koja mu je dodijeljena 2009. godine.

U tekstu peticije osuđuju se odluke američkog predsjednika koje se tiču zemalja Bliskog istoka i oštro se kritikuje spoljna politika Vašingtona po pitanju smjene režima u drugim zemljama.

Pored toga, ukazuje se na razaranja koja je američka vojska počinila u Libiji i Siriji ne postigavši nikakve rezultate.

Autor peticije takođe naglašava da bi Amerikanci trebalo pozitivno da gledaju na vazdušne napade ruske avijacije na pozicije terorističke organizacije Islamske države.

(NN/SPUTNIK)

 

Najčitanije