Na sajtu Bijele kuće objavljena je peticija putem koje građani pozivaju predsjednika SAD Baraka Obamu da vrati Nobelovu nagradu za mir koja mu je dodijeljena 2009. godine.
U tekstu peticije osuđuju se odluke američkog predsjednika koje se tiču zemalja Bliskog istoka i oštro se kritikuje spoljna politika Vašingtona po pitanju smjene režima u drugim zemljama.
Pored toga, ukazuje se na razaranja koja je američka vojska počinila u Libiji i Siriji ne postigavši nikakve rezultate.
Autor peticije takođe naglašava da bi Amerikanci trebalo pozitivno da gledaju na vazdušne napade ruske avijacije na pozicije terorističke organizacije Islamske države.
(NN/SPUTNIK)