ANKARA - Turski premijer Redžep Tajip Erdoan izjavio je danas da bi želio da razgovara s američkim predsjednikom Barakom Obamom na marginama samita G20 u Sankt Peterburgu o učešću Turske u eventualnoj akciji protiv sirijskog režima.
"Uloga Turske zavisiće od okolnosti. Trenutno smo spremni da učestvujemo u bilo kojoj koaliciji", izjavio je šef turske vlade na konferenciji za novinare na aerodromu u Ankari pred polazak za Sankt Peterburg.
Erdoan je rekao da će tokom samta G 20 biti vođeni razgovori i o učešću Turske u eventualnoj međunarodnoj intervenciji u Siriji.
On je dodao da će u Rusiji imati kraći sastanak sa Obamom, prenosi RIA "Novosti".