U dijelovima Austrije je proglašen povišeni stepen bezbjednosti zbog terorističke prijetnje, piše 024, i to nakon što su policijski službenici primili pismo u kojemu se navodi kako Islamska država planira napasti veći broj policijskih stanica.
U imejlu su navedeni čak i datumi napada, a dodaje se kako će u napadima biti korišteno oružje, ali i bombe.
Navedene policijske stanice su istražene, ali zasad nije pronađeno ništa neuobičajeno.
Austrijsko ministarstvo unutrašnjih poslova objavilo je kako nema potrebe za širenjem panike, no kako je oprez nužan.
"U ovome trenutku niko u Europi ne može ignorisati takve prijetnje", stoji u objavi ministarstva.
(Index.hr)