BEČ - Egipatska vojska koristila je tenkove austrijske armije u suzbijanju demonstracija, tvrdi bečki dnevnik „Esterajh“.
Radi se o tenkovima koje je austrijska vojska prodala 2002.godine Egiptu.
Tada je egipatska vojska kupila 160 tenkova tipa M60 A3 iz Austrije za 31milion evra.Radi se o američkom tenku koji je veoma pokretljiv i ima visoku vatrenu moć.
Ekspert za ustavna pitanja Hajnc Majer ističe da je u to vrijeme prodaja tenkova Egiptu bila u saglasnosti sa austrijskim zakonima, ali da to danas ne bi bilo moguće. Naime, Austrija se obavezala na trajnu neutralnost i oružje može prodavati samo u mirne regione.