BAKU - Azerbejdžansko ministarstvo odbrane saopštilo je danas da je jermenska strana granatirala četiri oblasti oko Nagorno Karabaha.
"Drsko kršeći humanitarni prekid vatre, jermenske oružane snage od jutros granatiraju teritorije oblasti Goranboj, Terter, Agdam i Agdadžabedin", navodi se u saopštenju, prenosi Tass.
Sporazum o humanitarnom prekidu vatre koji su Azerbejdžan i Jermenija postigli u Moskvi uz posredstvo Rusije stupio je na snagu 10. oktobra, ali se dvije strane od početka međusobno optužuju za njegovo kršenje.
Obnovljeni sukobi oko Nagorno Karabaha izbili su 27. septembra.