Svijet

Ban Ki Mun osudio jučerašnje napade

Agencije

NjUJORK - Generalni sekretar UN Ban Ki Mun osudio je jučerašnje napade u Iraku u kojima je poginulo više od 60 ljudi i upozorio da u zemlji pokušava da se unese razdor među ljudima, navodi informativna služba UN.

"Ovaj čin  još je monstruozniji, jer je učinjen tokom svetog mjeseca ramazana", izjavio je  Ban Ki Mun.

Generalni sekretar UN pozvao je iračke političare da rade u pravcu nacionalnog pomirenja.

Najmanje 66 lica je poginulo, a oko 230 je ranjeno u seriji napada koji su juče izvršeni u više iračkih gradova, objavili su međunarodni mediji.

Najsmrtonosniji napad izvršen je juče ujutru u gradu Kut, 160 kilometara jugoistočno od Bagdada, navode isti mediji.

Prema posljednjim podacima, u tom napadu poginulo je 40, a ranjeno 65 lica.

Najčitanije