Svijet

Bande naoružane praćkama iz rudnika ukrale četiri tone zlata

Bande naoružane praćkama iz rudnika ukrale četiri tone zlata
Bande naoružane praćkama iz rudnika ukrale četiri tone zlata
24sata.hr

HARARE- Naoružane bande ukrale su iz rudnika u Zimbabveu čak četiri tone zlata, objavile su lokalne vlasti.

Rudnik Chav-Chess Farm kraj Kadome je opljačkan dvaput tokom juna. Pripadnici dviju bandi rudnik su opljačkali te su zlato trpali u kamione, a prije toga su pretukli čuvare. Bili su naoružani praćkama, kamenjem, mačetama, noževima, sjekirama i željeznim šipkama.

Prvi put su opljačkali rudnik 8. juna, a u pljački je učestvovalo 19 ljudi. Odnijeli su tonu zlata. Druga je pljačka bila 22. juna, kada je banda ukrala tri tone zlata odjednom. Policija traga još za lopovima, a za sada još nikoga nisu uhapsili.

Najčitanije