Svijet

Bez struje 5 miliona ljudi u Kaliforniji, Arizoni i Meksiku (Foto)

Bez struje 5 miliona ljudi u Kaliforniji, Arizoni i Meksiku (Foto)
Bez struje 5 miliona ljudi u Kaliforniji, Arizoni i Meksiku (Foto)
Agencije

SAN DIJEGO - Skoro pet miliona ljudi ostalo je bez struje u dijelovima američkih saveznih država Kalifornije i Arizone i u Meksiku.

Nestanak struje, uzrokovan ljudskom greškom, izazvao je haos u saobraćaju u mnogim gradovima, a Kalifornija je bila primorana da privremeno obustavi rad dveju nuklearnih elektrana.

Najteže je pogođen San Dijego, drugi po veličini grad u Kaliforniji, gdje su otkazani svi letovi, ulice zagušene pošto semafori ne rade, a zatvorene su i škole. Vatrogasci su izvukli oko 70 ljudi iz zaglavljenih liftova.

U Los Anđelesu je obustavljen željeznički i metro saobraćaj, javile su agencije.

Struja je, prema navodima vlasti, nestala zbog greške jednog zaposlenog u trafostanici u Arizoni, koja je, efektom domina, izazvala prekid snabdjevanjem širom jugozapada SAD.

U San Dijegu je bez električne energije ostalo 1,4 miliona ljudi, a u Donjoj Kaliforniji, u Meksiku, oko 3,5 miliona.

Granični pijrelaz Otaj Mesa zatvoren je za saobraćaj.

Najčitanije