Svijet

Bijela kuća: Bezumno nasilje u Kanadi

Bijela kuća: Bezumno nasilje u Kanadi
Foto: Ilustracija | Bijela kuća: Bezumno nasilje u Kanadi
N.N.

VAŠINGTON - Masakr u Kanadi, u kojem je ubijeno 10 lica, je bezumno i užasno nasilje, rekla je danas pres-sekretar Bijele kuće Karin Žan-Pjer.

"Mi podržavamo Kanadu, našeg saveznika i susjeda i sve koji su pogođeni ovom tragedijom i osuđujemo ovo bezumno nasilje", rekla je ona.

Napadači braća Majls i Demijen Sanderson nožem su ubili 10 ljudi u oblasti u Saskačevanu u kojem pretežno žive starosjedioci Kanade.

U međuvremenu, policija je pronašla tijelo Demijena Sandersona /31/, dok je Majls Sanderson /30/ i dalje u bjekstvu.

Kanada već treći dan traga za osumnjičenim uz angažovanje stotine policajaca.

Motivi napadača se utvrđuju.

Najčitanije