Svijet

Bijela kuća poziva na izmjenu zakona o oružju

Bijela kuća poziva na izmjenu zakona o oružju
Bijela kuća poziva na izmjenu zakona o oružju
Agencije

VAŠINGTON - Bijela kuća je u srijedu saopštila da oružani napad na novinare u Virdžiniji u direktnom prenosu pokazuje da je nasilje u SAD postala učestala pojava te da je potrebno poduzeti mjere za pooštravanje zakona o posjedovanju oružja.

"Ovo je još jedan primjer oružanog nasilja koje postaje sve učestalije", kazao je portparol Bijele kuće Džoš Earnest. On je pozvao Kongres da usvoji mjere kontrole koje je predsjednik Barak Obama predložio nakon pokolja u Osnovnoj školi "Sandy Hook" 2012., a koje su zastupnici tada odbacili.

Najčitanije