Svijet

Bin Ladenova sahrana na moru ponizila porodicu

Bin Ladenova sahrana na moru ponizila porodicu
Bin Ladenova sahrana na moru ponizila porodicu
Srna

LONDON – Jedan od sinova Osame bin Ladena osudio je ubistvo vođe Al kaide kao "kriminalno djelo" i rekao da je njegova sahrana na moru ponizila čitavu porodicu, prenosi obavještajni servis SITE.

U izjavi koja je pripisana Omaru bin Ladenu, četvrtom po starosti sinu Osame bin Ladena, navodi se da djeca osnivača Al kaide zadržavaju pravo da preduzmu sudsku akciju u SAD i širom svijeta kako bi se "utvrdila prava sudbina" njihovog "nestalog oca".

U ovom trenutku ne postoji nezavisna potvrda autentičnosti poruke koja je objavljena na veb sajtu "Abu Valid al Masri", koji propagira islamističku ideologiju. Nekoliko stručnjaka iz oblasti militante propagande smatraju da je tekst autentičan.

"Smatramo da je američki predsjednik Barak Obama pravno odgovoran da razjasni sudbinu našeg oca Osame bin Ladena, zato što je, sa ljudskog i vjerskog gledišta, neprihvatljivo da se osoba takvog značaja i statusa među narodom baci u more, što ponižava njegovu porodica i pristalice, a takođe se provociraju vjerska osjećanja stotina miliona muslimana", navodi se u otvorenom pismu.

U tekstu se dodaje da američka administracija nije ponudila dokaze koji bi podržali priču o akciji specijalaca u Pakistanu. Ocjenjuje se da je cilj akcije bilo ubistvo, a ne hvatanje Bin Ladena i dodaje da su komandosi "požurili da bace tijelo".

Najčitanije