Bivša američka ambasadorka u Ukrajini Bridžit Brink, koja je podnijela ostavku u aprilu, izjavila je danas da je napustila tu funkciju zbog toga što nije saglasna sa spoljnom politikom američkog predsjednika Donalda Trampa.
Brink je rekla za Detroit Free Press da je Tramp vršio pritisak na Ukrajinu, koja je, kako je navela, žrtva, a ne na Rusiju, koja je agresor, obrazloživši po prvi put zbog čega je podnijela ostavku, prenio je Rojters.
Ona je istakla da je zbog toga smatrala da je njena dužnost da se povuče sa mjesta ambasadora u Ukrajini, prenosi Tanjug.
"Mir po svaku cijenu uopšte nije mir - to je smirivanje", navela je Brink.
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski javno je kritikovao Brink u aprilu zbog, kako je naveo, slabe reakcije na ruski raketni napad na grad Krivi Rog u kojem je poginulo 11 odraslih osoba i devetoro djece.
Portparol Stejt departmenta objavio je nekoliko dana kasnije da se Brink povlači sa funkcije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.