Svijet

Bivši ministar osuđen na sedam godina

Bivši ministar osuđen na sedam godina
Bivši ministar osuđen na sedam godina
Agencije

KAIRO - Sud u Egiptu izrekao je kaznu od sedam godina zatvora bivšem ministru informisanja Anasu al Fikiju, optuženom za korupciju.

vo je posljednja u nizu sličnih presuda koje je izrekao egipatski sud pripadnicima režima bivšeg predsjednika Hosnija Mubaraka.

Među ranije osuđenima su bivši ministri unutrašnjih poslova i turizma.

Nekadašnji direktor državne televizije Osama el Šeik osuđen je na pet godina zatvora.

Mubaraku se sudi prema optužbama da je naredio upotrebu smrtonosne sile protiv demonstranata tokom 18-dnevne pobune kojom je u februaru svrgnut sa vlasti.

Najčitanije