Svijet

Bomba ubila pet američkih vojnika

Agencije

KABUL - Bomba aktivirana pored puta ubila je danas petoricu američkih vojnika na jugu Avganistana, saopštila je vojska SAD.

Američke oružane snage su prije manje od sedam dana pretrpjele najveći pojedinačni gubitak u ratu u Avganistanu, kada su talibanski pobunjenici oborili helikopter sa 30 vojnika, uključujući pripadnike specijelne jedinice "foke".

Vojska SAD i međunarodne snage u Avganistanu za sada nisu objavili detalje o današnjem napadu. Portparol Pentagona u Vašingtonu potvrdio je da su svih pet žrtava Amerikanci.

Najmanje 50 stranih vojnika poginulo je u Avganistanu od početka avgusta.

Nasilje je dostiglo najviši nivo od kada su međunarodne snage pod komandom SAD krajem 2001. godine svrgnule sa vlasti talibanski pokret.

Najčitanije