Svijet

Bombaš samoubica ranio 20 ljudi u protestanskoj crkvi

Bombaš samoubica ranio 20 ljudi u protestanskoj crkvi
Bombaš samoubica ranio 20 ljudi u protestanskoj crkvi
Agencije

DŽAKARTA - Bombaš samoubica izvršio je danas napad na protestansku crkvu u pretežno muslimanskoj Indoneziji, u vrijeme kada su vjernici izlazili sa službe, te ubio sebe i ranio najmanje 20 okupljenih, saopštili su indonežanski zvaničnici.

Eksploziji se dogodila ispred protestantske crkve odmah poslije nedjeljne mise u gradu Solo, u provinciji Centralna Java na ostvu Java, rekao je portparol lokalne policije potpukovnik Džihartono u izjavi za agenciju Rojters.

"Svi su vrištali", rekao je očevidac za lokalnu televiziju Metro TV. "Vidio sam u blizini ulaza (u crkvu) čovjeka mrtvog na zemlji. Ljudi oko njega su bili obliveni krvlju."

Za sada nije jasno ko stoji iza bombaškog napada, navela je agencija AP.

Indonezija je pretežno muslimanska zemlja sa oko 237 miliona stanovnika, koja se suočava sa nizom samoubilačkih bombaških napada za koje se okrivljuje Al Kaidina saborska mreža Džema Islamija i njegovi izdanci još od 2002. godine. Tada su oni izvršili napade na dva noćna kluba na Baliju; ubijeno je 202 ljudi, većina stranih turista.

Najčitanije