Svijet

Britanija greškom poslala pisma građanima EU: Idite iz VB

Britanija greškom poslala pisma građanima EU: Idite iz VB
Foto: Ilustracija | Britanija greškom poslala pisma građanima EU: Idite iz VB
Tanjug

LONDON - Britansko Ministarstvo unutrašnjih poslova greškom je poslalo oko 100 pisama građanima EU koji žive u Britaniji, sa obavještenjem da treba da napuste tu zemlju.

Ministarstvo je taj slučaj opisalo kao neprijatnu grešku, jer se o pravima takvih građana pregovara, i navelo da se istražuje taj slučaj, prenosi Rojters.

"Ograničeni broj pisama greškom je poslat i mi ubrzano istražujemo kako se to dogodilo. Uspostavili smo kontakt sa svima koji su primili pismo da razjasnimo da ga mogu ignorisati. Apsolutno smo jasni da su prava građana EU, koji žive u Velikoj Britaniji nepromijenjena", navodi se u saopštenju portparola tog britanskog ministarstva.

Najčitanije