VAŠINGTON - Broj poginulih od posljedica uragana "Ida" na sjeveroistoku SAD porastao je na 82, javila je američka medijska mreža CBS.
Uragan je najviše pogodio američke savezne države Njujork i Nju Džersi, gdje je poginulo nekoliko desetina ljudi, a žrtve su prijavljene i u Pensilvaniji i Luizijani.
Više od 40 smrtnih slučajeva registrovano je ranije na sjeveroistoku SAD, a veliki broj Amerikanaca ostao je bez napajanja električnom energijom.
Većina žrtava su mještani koji su živjeli u podrumima poplavljenih zgrada, prenio je TASS.
Uragan je znatno oslabio nakon što je pogodio Luizijanu 29. avgusta, ali je sa sobom donio obilne padavine, uz oluje sa grmljavinom.