PEKING - Centar za praćenje zemljotresa u Vuhanu, gradu u centralnoj Kini, pretrpio je sajber napad koji su izveli hakeri iz inostranstva, saopštile su danas lokalne vlasti.
Kineski državni mediji, naveli su da je napad "podržala jedna strana vlada" i da je došao iz SAD.
Opštinski biro za vanredne situacije u Vuhanu naveo je u saopštenju da je određena mrežna oprema u Centru za praćenje zemljotresa u Vuhanu bila pod sajber-napadom jedne prekomorske organizacije, ali nije precizirao vreme napada, prenosi "Reuters".
"Backdoor program", sposoban da kontroliše i krade podatke o seizmičkoj aktivnosti, ubačen je u sistem, prenijeli su kineski državni mediji.
Kinesko ministarstvo spoljnih poslova osudilo je napad, rekavši da je taj "neodgovoran" čin ugrozio nacionalnu bezbijednost Kine.
"Kina će preduzeti neophodne mjere da zaštiti svoju sajber bezbjednost", rekao je portparol Ministarstva, Mao Ning.