MUMBAJ - Najmanje četvoro ljudi poginulo je u požaru koji je izbio u elektrani državne Korporacije za naftu i prirodni gas na zapadu Indije, saopšteno je iz policije.
Policijski službenik V. Damgude izjavio je da su žrtve vatrogasci ili zaposleni u elektrani.
Indijska novinska agencija PTI javila je da je u požaru povrijeđeno još troje ljudi i da su oni hospitalizovani.
Korporacija je na "Tviteru" saopštila da je požar izbio u kanalizacionom sistemu elektrane i da je ugašen u roku od dva časa, prenio je AP.
U gašenju požara blizu Mumbaja učestvovalo je više od 20 vatrogasnih kamiona.
Iz Korporacije ističu da požar nije uticao na preradu nafte i da je isporuka gasa preusmjerena ka drugoj elektrani.