Svijet

Cipras uvjeren da će EU pristati na produženje programa

Cipras uvjeren da će EU pristati na produženje programa
Cipras uvjeren da će EU pristati na produženje programa
Agencije

ATINA - Grčki premijer Aleksis Cipras izrazio je danas uverenje da će zahtjev njegove vlade za šestomjesečno produženje programa finansijske pomoći biti prihvaćen, uprkos primjedbama Berlina, i apelovao istovremeno "na donošenje istorijske političke odluke".

"Grčka je učinila sve što je u njenoj moći kako bi se stiglo do uzajamno korisnog rješenja, zasnovanog na principu obostranog poštovanja, odnosno poštovanja principa evropskih propisa i izbornih rezultata zemalja članica", navodi se u pisanom saopštenju Ciprasa dostavljenom Rojtersu.

"Siguran sam da će pismo Atine, kojim se traži šestomjesečno produženje ugovora o kreditu, uz uslove koji ga prate, biti prihvaćeno. Ovo je trenutak za istorijsku   političku odluku o budućnosti Evrope", navodi Cipras.

Zvanična Atina će danas imati ključne pregovore u Briselu sa ministrima finansija ostalih članica evrozone, u nastojanju da obezbijedi dodatna sredstva kako bi izbjegla  bankrot poslije isteka aktuelnog programa pomoći 28. februara.

Najčitanije