Svijet

Debatu Obama-Romni na TV gledalo 67,2 miliona ljudi u SAD

Debatu Obama-Romni na TV gledalo 67,2 miliona ljudi u SAD
Debatu Obama-Romni na TV gledalo 67,2 miliona ljudi u SAD
Agencije

VAŠINGTON - Prvu televizijsku debatu Baraka Obame i Mita Romnija pratilo je 67,2 miliona gledalaca u SAD, što je najveći auditorijum od 1992. godine, procjena je Nilsen kompanije koja se bavi gledanosću.

Portal Politiko prenosi da je debatu u srijedu uveče na 12 televizijskih mreža gledalo za 28 odsto više ljudi nego prvu predsedničku debatu 2008. godine kada je Obama sučeljavao argumente s republikanskim kandidatom Džonom Mekejnom.

Prva debata Obama-Mekejn privukla je 52,4 miliona gledalaca, druga 63,2, a treća 56,5 miliona.

Najgledanija debata predsedničkih kandidata u SAD je bila 1980. kada su se sučelili Ronald Regan i Džimi Karter.

Drugu debatu Bila Klintona, Džordža Buša starijeg i Rosa Peroa 1992. gledalo je 69,9 miliona ljudi u SAD.

Holivud riporter procjenjuje da je s ljudima koji su debatu u sredu uveče pratili preko interneta, možda i više od 70 miliona gledalo prvo sučeljavanje Obame i Romnija.

Nilsenovi podaci ne obuhvataju gledaoce koji su debatu pratili preko interneta, već ljude koji su gledali ABC, CBS, FOX, NBC, Univision, PBS, CNN, FOX News, MSNBC, CurrentTV, CNBC i Telemundo.

Najčitanije