Svijet

Dijabetičar sa HIV-om napao medicinsko osoblje

Dijabetičar sa HIV-om napao medicinsko osoblje
Foto: Pixnio | Dijabetičar sa HIV-om napao medicinsko osoblje

​REJLI - Incident koji se dogodio u bolnici "UNC Reks" u Rejliju šokirao je američku javnost. Dvadesetpetogodišnji Kameron Gilkrist optužen je da je tokom liječenja zbog dijabetesa namjerno izvukao infuziju iz ruke i špricao svoju HIV pozitivnu krv u oči medicinskih radnika koji su ga zbrinjavali.

Prema navodima policije, Gilkrist je "svjesno i namjerno" napao bolničare, a krv mu je ušla direktno u oči žrtava, izazvavši "iritaciju i izloženost HIV-u".

Napad je izazvao šok među osobljem bolnice. Dvoje radnika odmah je zbrinuto i testirano, ali do sada nije potvrđeno da su zaraženi. Policija nije odgovorila na zahtjeve za komentar, dok je bolnica potvrdila da je bezbjednost zaposlenih prioritet.

Zvaničnici bolnice "UNC Reks" istakli su da je nasilje nad medicinskim osobljem u porastu i da sarađuju s policijom kako bi spriječili slične incidente.

Napadač u pritvoru

Gilkrist je uhapšen u septembru, ali nije odmah priveden zbog medicinskog i psihijatrijskog liječenja. 

Trenutno se nalazi u pritvoru uz kauciju od 25.000 dolara i čeka suđenje zakazano za 8. decembar.

Incident je otvorio ozbiljno pitanje o zaštiti zdravstvenih radnika koji sve češće postaju žrtve pacijenata tokom službe, čak i u situacijama kada pokušavaju da im spasu život, prenosi "24Sedam".

Najčitanije