Svijet

Dvojici Saudijaca odrubljena glava zbog ubistva i pljačke

Agencije

RIJAD - Saudijska Arabija pogubila je danas, odrubljivanjem glave mačem, dvojicu osuđenika zbog ubistva i oružane pljačke, saopštilo je saudijsko Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Time je broj pogubljenih u toj zalivskoj državi od početka godine dostigao 60, navodi AFP.

 Ibrahim al-Kanbar i Ahmed al-Musalem osuđeni su na smrt pošto su proglašeni krivima za oružani napad na radničko naselje, kada su otvorili vatru i ubili jednog Sirijca, a ranili drugog čovjeka, navedeno je u saopštenju Ministarstva.

 Kanbar je bio osuđen i zbog nekoliko oružanih pljački.

 Prošle godine, u Saudijskoj Arabiji je pogubljeno 76 ljudi.

Šarijatsko pravo, koje je na snazi u Saudijskoj Arabiji, propisuje smrtnu kaznu za ubistvo, silovanje, oružanu pljačku, trgovinu drogom...

Najčitanije