Svijet

Džihadisti snajperom gađali novinara Rosa Kempa

Džihadisti snajperom gađali novinara Rosa Kempa
Džihadisti snajperom gađali novinara Rosa Kempa
B92

Novinar istraživač Ros Kemp izbjegao je smrt u Siriji prilikom snimanja dokumentarnog filma o ratu protiv Islamske države.

Kako prenose britanski mediji, džihadisti su pucali na grupu ljudi koja je pokušala da pređe rijeku Eufrat, a u kojoj se nalazio Kemp.

“Naša putanja ka bezbjednom mjestu je bila veoma opasna. Bili smo pod paljbom iz snajpera u momentu kada sam se nalazio na nekoliko metara od skrovišta“, rekao je Kemp.

Novinar je uspio da prođe bez povreda i nastavio je sa poslom, a našao se u još jednoj opasnoj situaciji u iračkom gradu Sindžar, uporištu džihadista, međutim, kako se navodi, uspješno je uradio intervju sa jednim od džihadista.

“Kurdi su zrak svjetlosti u ovom moru tiranije. Oni su poveli borbu protiv Islamske države. Iza linija na frontu sam vidio da je to iskren pokret za demokratiju, jednakost i toleraciju“, naveo je Kemp.

Najčitanije