Svijet

Džonsona napustio i rođeni brat

Džonsona napustio i rođeni brat
Foto: Tanjug/AP | Džonsona napustio i rođeni brat
N.N.

Džo Džonson, brat britanskog premijera Borisa Džonsona, dao je ostavku na mjesto parlamentarnog poslanika i člana vlade, javljaju britanski mediji.

Ovaj član vladajuće Konzervativne stranke rekao je da je "rastrgan između odanosti prema porodici i nacionalnog interesa".

"Bila mi je čast predstavljati Orpington 9 godina i služiti kao ministar pod tri premijera. Posljednjih sedmica bio sam rastrgan između odanosti prema porodici i nacionalnog interesa - to je nerješiva tenzija i vrijeme je da drugi preuzmu moje uloge parlamentarnog poslanika i ministra", napisao je Džonson u objavi na Twitteru.

Osim što je 9 godina bio poslanik za Orpington, ranije ove godine brat ga je postavio za državnog ministra u ministarstvu preduzetništva, energije i industrijske strategije i u ministarstvu obrazovanja, piše Daily Standard.

Džonson ipak nije razjasnio daje li ostavku odmah ili se na prijevremenim izborima, koji bi trebali biti raspisani uskoro, naprosto neće ponovo kandidovati.

(index.hr)

Najčitanije