Svijet

Eksplozija bombe ispred ambasade Alžira u Tripoliju

Eksplozija bombe ispred ambasade Alžira u Tripoliju
Eksplozija bombe ispred ambasade Alžira u Tripoliju
Agencije

TRIPOLI - U eksploziji bombe ispred alžirske ambasade u prestonici Libije, Tripoliju, danas, ranjena su tri stražara, saopštili su libijski zvaničici.

Bomba bačena iz automobila u prolazu pogodila je stražarsku stanicu i oštetila jedno diplomatsko vozilo, rekli su zvaničnici, koji su insistirali da ostanu anonimni jer nisu ovlašćeni da daju izjave za medije, prenio je AP.

Nijedna grupa za sada nije preuzela odgovornost za napad.

Više od tri godine poslije svrgavanja i ubistva Moamera el Gadafija, Libija je preplavljena oružjem i moćnim milicijama, a vode je suprotstavljene vlade i parlamenti.

Međunarodno priznata vlada premijera Abdulaha al-Tinija smještena je na istoku zemlje, otkako je grupa Libijska zora zauzela Tripoli u avgustu.

Alžir i mnoge druge države evakuisale su svoje diplomatsko osoblje ljetos tokom borbi rivalskih frakcija.

U novembru bombe su eksplodirale u blizini ambasada Egipta i Ujedinjenih Arapskih Emirata u Tripoliju, podsjetio je Rojters.

          

Najčitanije