BELFAST- Dva policajca povrijeđena su od eksplozije bombe tokom noći u Belfastu, saopštila je danas policija.
Policija je za ranije napade, izvršene na kuće policijskih zvaničnika 14. septembra, nedaleko od grada Londonderija okrivila militante iz redova irskih nacionalista.
Nije saopšteno ko je odgovoran za noćašnji napad.
Bomba je bačena na policijsku patrola koja je odgovorila na oglašavanje alarma u prodavnici igračaka.
Zvaničnici navode da su naoružani irski nacionalistički militanti, koji su protiv britanskog prisustva u Sjevernoj Irskoj, aktivniji nego ikad od postizanja mirovnog sporazuma 1999. godine, ali da nemaju podršku zajednica kao što je to imala Irska republikanska armija (IRA) tokom tri decenije oružanih sukoba koje su nazvane "period nevolja"./kraj/dl