Svijet

Gabrijel: Sjedite za sto, nije Kim Džong-un lud

Gabrijel: Sjedite za sto, nije Kim Džong-un lud
Foto: Arhiva | Gabrijel: Sjedite za sto, nije Kim Džong-un lud
Tanjug

BERLIN - Njemački šef diplomatije Zigmar Gabrijel smatra da bi u sjevernokorejskoj krizi strane u sporu trebalo da povedu direktne pregovore, piše "Dojče vele".

Gabrijel je za tabloid "Bild" rekao da lider Sjeverne Koreje Kim Džong-un "nije lud" i da su neophodni pregovori sa vođstvom Sjeverne Koreje uz "viziju i mudre korake" po uzoru na Konferenciju za evropsku bezbjednost i saradnju u vrijeme Hladnog rata.

On je ocijenio da Kim Džong-un "slijedi hladnokrvno proračunatu strategiju i smatra da je njegov režim osiguran zato što ima atomsku bombu".

Prema Gabrijelovim riječima, lideru u Pjongjangu je potrebno predočiti neku drugu bezbjednosnu garanciju, "a to je moguće samo u direktnim pregovorima sa Sjevernom Korejom", o čemu, kako je rekao, moraju da se dogovaraju tri sile - SAD, Kina i Rusija.

Najčitanije