BERLIN - EU će preduzeti mjere predostrožnosti ukoliko SAD nastave sa prijetnjama sankcijama i sa stavom "Amerika prije svega", izjavio je njemački ministar spoljnih poslova Zigmar Gabrijel.
On je rekao da će EU preduzeti mjere zaštite ukoliko u Vašingtonu nastave da vode politiku čiji je moto "Amerika prije svega"
Zigmar je naglasio da je važno prevazići ukrajinsku krizu i održati pritisak koje su sankcije prouzrokovale, a to se može postići, kako je dodao, ukoliko članice budu složne u postupcima EU, prenosi TASS.