NIJAMEJ - Sadi Gadafi, jedan od sinova libijskog vođe Moamera Gadafija, stigao je u Niger, saopštio je nigerijski ministar pravde Maru Amadu.
"Patrola nigerijskih oružanih snaga zaustavila je juče konvoj u kome je bio jedan od Gadafijevih sinova. U konvoju je bilo devet lica, među kojima jedan od Gadafijevih sinova", izjavio je ministar na konferenciji za novinare u Nijameju.
On je dodao da patrola nigerijskih vojnika prati konvoj ka Agadezu, na sjeveru Nigera i da bi već sutra mogao da stigne u Nijamej, prestonicu Nigera.
"Riječ je o Sadiju Gadafiju, 'fudbaleru '", dodao je ministar. Saadi kojem je 38 godina, 2004. je odustao od sportske karijere kako bi služio u vojsci, gdje je komandovao elitnom jedinicom.
Sadi je 2004. godine napustio fudbalersku karijeru i posvetio se vojsci gdje je tokom ratnih sukoba bio na čelu jedne elitne jedinice.
I dok vlasti Nigera najavljuju da će poštovati obaveze koje imaju prema međunarodnoj zajednici kada su u pitanju članovi Gadafijeve porodice i njegovi bliski saradnici, a protiv kojih su podignute optužnice, u Niger sve češće pristižu konvoji iz Libije.
U petak je jedan konvoj od "desetak vozila" u pratnji pripadnika nigerske vojske, stigao takođe u Agades, a u njemu su se prema poslednjim informacijama, nalazili najbliži Gadafijevi saradnici.
U Agades su u četvrtak doputovala trojica libijskih generala bliskih Gadafiju, a među njima i bivši šef vazdušnih snaga. Oni se nalaze pod nadzorom vojske.