MOSKVA - Načelnik civilno-vojne administracije Harkovske oblasti Vitalij Gančev pozvao je sve ljude koji žive u regionu da se evakuišu kako bi spasili svoje živote.
"Ponovo savjetujem da svi stanovnici Harkovske oblasti napuste teritoriju kako bi spasili živote i zdravlje, jer je sada opasno ostati u domovima", rekao je Gančev u video obraćanju koje je TAS S dobio od pres-službe civilno-vojne uprave Harkovske oblasti.
Prema riječima Gančeva, predstavnici administracije, koji rade u centrima za privremeni smještaj, spremni su da obezbijede izbjeglicama obroke, grijanje i lijekove.