BRISTOL - Navlet Anderson (50) je optužena da je svojim automobilom pregazila pješaka i zabila se u prodavaonicu kebaba u Bristolu, u Velikoj Britaniji.
Navodno je željela da pregazi tinejdžerku s kojom se ranije posvađala. Umjesto toga, udarila je pješaka Stivena Brodervuda, te ga, vozeći u rikverc, ponovo pregazila.
Na kraju se zabila u "fast food" trgovinu, prenosi "Daily Mail".
Nesrećni pješak je pretrpio ozbiljne povrede - slomljene su mu noge i rebra, te probušena pluća.
Andersonova je optužena za namjerno nanošenje teških tjelesnih povreda usljed nemarne i opasne vožnje. No, ona negira optužbe i tvrdi da su za nesreću krive njene... japanke. Navodno su joj se zapetljale među kontrolnim papučicama.