Svijet

Granatiran Damask, ubijena 23 pobunjenika

Granatiran Damask, ubijena 23 pobunjenika
Granatiran Damask, ubijena 23 pobunjenika
Agencije

BEJRUT - Sirijska vojska danas je granatirala dvije četvrti Damaska i zatim izvršila racije po kućama u kojima je ubila najmanje 23 pobunjenika, saopstili su danas aktivisti za ljudska prava.

Vojska sirijskog predsjednika Bašara al Asada jutros je granatirala četvrti Kafar Susa i susjednu Nahr Eišah, saopštili su aktivisti.

Jedan anonimni stanovnik Damaska rekao je da je vojska gađala grad sa planine Kasiun.

Moguće je da je svrha napada bila ubijanje ili hvatanje pobunjenika koji su iz tih dijelova grada napadali vojni aerodrom Mazeh, saopštili su aktivisti.

U isto vrijeme, vladina vojska vodi veliku bitku za kontrolu u Alepu, kao i manje operacije u južnim, istočnim i centralnim oblastima.

Jedan aktivista koji je želio da bude identifikovan samo imenom Basam rekao je da je 11 ljudi ubijeno u Kafar Susi, kao i da su tu četvrt

napala 22 tenka sa po 20 pješadinaca iza svakog. On se obratio preko Skajpa iz centralog Damaska.

Sirijska opservatorija za ljudska prava sa sjedištem u Velikoj Britaniji saopštila je da je u Kafar Susi ubijeno 12 osoba.

I Basam i Opservatorija izvijestili su o granatiranju Nahr Eišaha i vojnim racijama na kuće u potrazi za pobunjneicima. Basam je rekao da je 12 ljudi ubijeno u Nahr Eishahu, dok Opservatorija nije imala podatke o žrtvama.

Nije jasno da li su žrtve ubijene u granatiranju ili kasnije. Drugi aktivisti govorili su o pogubljenjima u obje oblasti.

Prema podacima sirijske Opservatorije, više od 20.000 ljudi ubijeno je od početka sukoba u martu 2011.

Najčitanije