Svijet

Grupa naoružanih ljudi otela 14 policajaca

Grupa naoružanih ljudi otela 14 policajaca
Foto: Pixnio | Grupa naoružanih ljudi otela 14 policajaca

ČIJAPAS - ​Grupa naoružanih ljudi otela je u utorak na jugu Meksika 14 pripadnika državne policije, saopštile su meksičke vlasti.

Sekretar za bezbijednost i zaštitu građana u državi Čijapas, naveo je u saopštenju da su 14 policajaca muškarci i da je u toku vazdušna i kopnena operacija traganja za lokacijom na kojoj se nalaze, prenosi "AP".

Žene koje su bile u vozilu su puštene, dok su muškarci odvedeni, navodi se u saopštenju lokalnog zvaničnika i dodaje da se otmica dogodila na auto-putu na jugu Meksika.

Zvaničnik državne policije, koji je zahtjevao anonimnost jer nije ovlašćen da razgovara sa novinarima, rekao je da su oteti policajci putovali u glavni grad Čijapasa u kamionu za prevoz osoblja, kada im je put prepriječilo nekoliko vozila punih naoružanih ljudi.

Nasilje u meksičkom pograničnom regionu sa Gvatemalom eskaliralo je posljednjih mjeseci zbog teritorijalnog spora između narko kartela Sinaloa, koji je dominirao tim područjem i kartela nove generacije Halisko.

Tokom obilaska Čijapasa u petak, predsjednik Andres Manuel Lopez Obrador minimizirao je nasilje u toj oblasti, rekavši da "generalno gledano, u državi vladaju mir i spokoj", prenosi "b92".

Najčitanije