Svijet

Guverner Džordžije naredio obaveznu evakuaciju pred uraganom

Guverner Džordžije naredio obaveznu evakuaciju pred uraganom
Foto: Tanjug/AP | Uragan na ostrvu Sveti Martin
Tanjug

DŽORDŽIJA - Guverner Džordžije Nejtan Dil naredio je evakuaciju atlanske obale američke savezne države Džordžije, pred naletom ekstremno jakog uragana "Irma", koja će započeti u subotu.

Dil je danas naredio obaveznu evakuaciju za sva područja istočno od autoputa Interstejt 95, kao i za neka područja zapadno od tog autoputa. Upozorenje obuhvata 30 okruga, piše AP.

Pod Dilovom naredbom, 5.000 pripadnika Nacionalne garde SAD odazvaće se pozivu i pomoći će narodu.

Džordžiju od 1989. godine nije pogodio uragan jači od kategorije tri.

Najčitanije