Svijet

Hezbolah negira sukob sa Izraelom: Pokušaj da se izmisle pobjede

Hezbolah negira sukob sa Izraelom: Pokušaj da se izmisle pobjede
Foto: Ilustracija | Hezbolah negira sukob sa Izraelom: Pokušaj da se izmisle pobjede
N.N.

Libanski Hezbolah saopštio je danas da nije bio umiješan ni u kakav sukob protiv Izraela na granici između dvije zemlje.

Kako je navedeno, sve tvrdnje izraelskih medija o pokušaju ubacivanja Hezbolaha u Izrael "nisu uopšte istina, već pokušaji da se izmisle iluzorne pobjede".

Uz to je upozoreno da će se ta organizacija osvetiti za ubistvo jednog svog člana u izraelskom udaru iz vazduha prošle nedjelje "i da bi cionisti trebalo da čekaju na kaznu za svoje zločine".

Proiranski Hezbolah je najavio i da će odgovoriti na današnje izraelsko prekogranično granatiranje u kojem je oštećena jedna kuća u selu Hibarijeh na jugu Libana.

Izraelske snage razmjenjivale su danas vatru sa ekstremistima Hezbolaha duž osjetljive granice Libana i Izraela, a izraelskim civilima je naređeno da ne izlaze iz kuća tokom tog najžešćeg sukoba između dva ljuta neprijatelja za skoro godinu dana, javio je ranije danas AP.

Sukob je izbio u području Šeba farmi, koje je Izrael osvojio u ratu 1967. godine.

To se dogodilo u vrijeme pojačane pripravnosti izraelske vojske zbog očekivanog napada Hezbolaha posle ubistva jednog pripadnika te šiitske organizacije u izraelskom napadu iz vazduha na Siriju prošle nedjelje.

Stanovnici pograničnog područja na jugu Libana su rekli da je izraelsko granatiranje trajalo više od jednog sata.

Izraelski vojni portparol potpukovnik Jonatan Konrikus je rekao da je vojska bila "u stanju da uspješno osujeti pokušaj ubacivanja u Izrael" grupe naoružanih ekstremista.

Najčitanije