Svijet

Hladnokrvno smaknuo ženu zbog preljube, drugi navijali (Uznemiravajući VIDEO)

Hladnokrvno smaknuo ženu zbog preljube, drugi navijali (Uznemiravajući VIDEO)
Hladnokrvno smaknuo ženu zbog preljube, drugi navijali (Uznemiravajući VIDEO)
Danas.hr

KABUL- Video koji je pribavila agencija Reuters pokazuje kako taliban u provinciji Parvan, nedaleko od Kabula, ubija ženu optuženu za preljubu. Oko 150 ljudi, uglavnom muškaraca, gledalo je brutalno smaknuće.

Trominutni video prikazuje muškarca kako ispaljuje pet metaka iz automatske puške u ženu koja kleči u zemlji.

"Alah nas upozorava da se ne približavamo preljubu jer je to pogrešan put. Naredba je Alaha da ona bude smaknuta", govori drugi muškarac dok se egzekutor približava nesrećnoj ženi. U pozadini se čuje vika i navijanje oko 150 ljudi, većinom muškaraca, koji su gledali smaknuće. Nakon smaknuća, čuje se kako muškarci uzvikuju: "Dugo nam živjeli avganistanski mudžahedini!", prenosi Gardijan.

Sve se dogodilo na samo sat vremena vožnje od Kabula

Video je nastao prije nedjelju dana u selu Kimčok u distriktu Šinvari, samo sat vremena vožnje od Kabula. Kako piše Gardijan, video pokazuje kako i 11 godina nakon intervencije u Avganistanu, uz 130.000 stranih trupa i 300.000 avganistanskih policajaca na terenu, talibanski pokret još nije uništen, nego je - štaviše - uskrsnuo i u područjima koja su dosad bila relativno mirna.

Grupe za ljudska prava upozoravaju da se u proteklih godinu dana nasilje prema ženama ponovno povećalo. Prošlog je nedjelje tako jedan muškarac obezglavio svoju 30-godišnju bivšu suprugu i njihovo dvoje djece.

Video
Najčitanije