Svijet

Huti oborili američki dron u Jemenu

Huti oborili američki dron u Jemenu
Foto: Ilustracija | Huti oborili američki dron u Jemenu

SANA - Pristalice pobunjeničkog pokreta u Jemenu "Ansar Alah" tvrde da su njihova sredstva protivvazdušne odbrane oborila američki izviđačko-udarni dron u provinciji Damar u Jemenu.

Kako je saopštila Centralna komanda Oružanih snaga SAD, oni su upoznati da je oboren dron, ali nisu mogli da kažu niša više, prenosi agencija Reuters.

Podsjetimo, vojni konflikt u Jemenu je počeo 2014. godine.

U njemu se bore pobunjenici - Huti, koji drže sjever zemlje sa prijestonicom Sanom, i jemenske vlade na čelu sa Abd Rabuom Mansurom Hadijem.

Naredne, 2015. godine, pridružila im se arapska koalicija, na čelu sa Saudijskom Arabijom. Sukob je doveo do velike humanitarne krize.

Najčitanije