ABUDžA - Islamistička grupa Boko haram preuzela je u telefonskom pozivu Bi-Bi-Siju odgovornost za današnji bombaški napad na sjedište UN u nigerijskoj prijestonici Abudži.
Najmanje 18 ljudi poginulo je kada je automobil natovaren eksplozivom udario u dvospratnu zgradu, a detonacija je srušila jendo krilo objekta.
Bolnice u Abudži su prepune povrijeđenih i uputile su apel za donacije krvi.
Bombaš samoubica uspio je da se probije kroz dvije bezbjednosne prepreke i udari u zgradu svjetske organizacije.
Boko haram, grupa koja se bori za uspostavljanje šerijatskog zakona u Nigeriji, takođe je preuzela odgovornost i za napad na jednu policijsku stanicu u junu.