LONDON - Grupa od pedesetak militantnih islamista danas je zapalila američku zastavu ispred američke ambasade u Londonu, u trenutku kada se širom SAD obilježava
desetogodišnjica terorističkih napada na Njujork i Vašington.
Demonstranti, koji pripadaju pokretu "Muslimani protiv krstaša" su uzvikivali anti-američke slogane kao "SAD teroristi", i nosili transparente protiv Amerikanaca i na kraju zapalili zastavu.
Prema njihovim riječima, oni žele da uznemire minut ćutanja koji se obilježava u trenutku kada je prvi avion udario u Svjetski trgovinski centar u Njujorku.
Britanska policija je napravila kordon oko demonstranata. Kako javlja Frans pres, nije bilo sukoba između demonstranata i policije.