Svijet

Islamisti zapalili zastavu SAD ispred ambasade u Londonu

Islamisti zapalili zastavu SAD ispred ambasade u Londonu
Islamisti zapalili zastavu SAD ispred ambasade u Londonu
Agencije

LONDON - Grupa od pedesetak militantnih islamista danas je zapalila američku zastavu ispred američke ambasade u Londonu, u trenutku kada se širom SAD obilježava

desetogodišnjica terorističkih napada na Njujork i Vašington.

Demonstranti, koji pripadaju pokretu "Muslimani protiv krstaša" su uzvikivali anti-američke slogane kao "SAD teroristi", i nosili transparente protiv Amerikanaca i na kraju zapalili zastavu.

Prema njihovim riječima, oni žele da uznemire minut ćutanja koji se obilježava u trenutku kada je prvi avion udario u Svjetski trgovinski centar u Njujorku.

Britanska policija je napravila kordon oko demonstranata. Kako javlja Frans pres, nije bilo sukoba između demonstranata i policije.

Najčitanije