SOFIJA - Bugarska Ambasada u Tripoliju jedino je diplomatsko predstavništvo iz zemalja EU koje radi u Libiji.
Bugarsko Ministarstvo inostranih poslova saopštilo je da je spremno da evakuiše Ambasadu Bugarske iz Tripolija ako bude potrebe za tim, te pozvalo bugarske državljane koji se još nalaze u Libiji da iskoriste šansu za napuštanje te zemlje.
Jedna od posljednjih mogućnosti za evakuaciju organizovana je sinoć autobusima za strance, koji su prebačeni do granice sa Tunisom i odatle avionom do Rusije. U grupi od 100 evakuisanih sedmoro ljudi su bugarski državljani, javio je bugarski državni radio.
Prema podacima bugarskog Ministarstva inostranih poslova, u Libiji se još nalazi više od 200 Bugara.
Od početka pobune protiv vlasti Moamera Gadafija prije više od šest sedmica ubijeno je nekoliko hiljada ljudi, a više hiljada je ranjeno.