BEČ - Jedan muškarac je poginuo u poplavama u austrijskoj saveznoj državi Koruškoj.
Kako prenosi austrijski televizijski kanal ORF, poginuo je muškarac koji je pao u rijeku Glan. Spasilačke ekipe su odmah započele operaciju spasavanja, ali nisu uspjele da pomognu žrtvi.
Prema pisanju medija, još jedna osoba je pala u reku, ali su spasioci uspjeli da je izvuku.
"U Koruškoj je poplava odnijela život jedne osobe. Naše misli su sa rođacima preminulih. Molimo vas da vodite računa o sebi i svojim najmilijima", napisao je austrijski kancelar Karl Nehamer na društvenoj mreži X, ranije poznatoj kao Twitter.
Pljuskovi i visoki vodostaji rijeka izazvali su brojne probleme u južnoj Austriji.
Loša vremenska situacija se normalizovala, ali su spasioci i dalje u pripravnosti.
Kako prenosi ORF, pet od 10 okruga Koruške je još poplavljeno.