SANA - Najmanje 25 osoba je danas poginulo, a na desetine ranjeno u dvostrukom samoubilačkom napadu u džamiji u Sani, glavnom gradu Jemena.
Na meti napada, koji je izveden prvog dana Kurban bajrama, našli su se šiitski vjernici.
U džamili Balili, kako tvrde, svjedoci, dolaze da se mole šiitski pobunjeni Huti.
Agencija AFP prenosi da je prvo u džamiji odjeknula eksplozija, a da se potom na izlazu, kada su vjernici počeli da bježe, raznio bombaš-samoubica.