Svijet

Jermenija najavila primirje nakon sukoba s Azerbejdžanom

Jermenija najavila primirje nakon sukoba s Azerbejdžanom
Foto: Youtube / Printscreen | Jermenija javlja primirje nakon sukoba s Azerbejdžanom
Nezavisne novine

JEREVAN - Jermenija i Azerbajdžan dogovorili su primirje od 20 časova 14. septembra nakon dvodnevnog nasilja povezanog s decenijama starim sporom između bivših sovjetskih država oko teritorija Nagorno-Karabaha, rekao je Armen Grigorian, sekretar Jermenskog vijeća sigurnosti za jermense državne medije.

"Zahvaljujući učestvovanju međunarodne zajednice, bilo je moguće dogovoriti primirje s Azerbajdžanom 14. septembra od 20 časova", rekao je Grigorian.

Iz Azerbajdžana nije bilo riječi o primirju kako bi se zaustavila najsmrtonosnija razmjena vojne snage između zemalja od 2020. godine.

Rusija je nadmoćna diplomatska sila u regiji i ondje drži 2000 mirovnih radnika. Moskva je posredovala u dogovoru kojim su okončane borbe 2020. godine, nazvane "Drugi rat u Karabahu", u kojem su poginule stotine.

(J Post)

Najčitanije