Svijet

Još 22 miliona dolara za borbu protiv ebole

Srna

TOKIO - Japan će izdvojiti dodatnih 22 miliona dolara u borbi protiv virusa ebole, saopštila je Vlada.

Japanski premijer Šinzo Abe najavio je krajem septembra na Generalnoj skupštini UN izdvajanje oko 40 miliona dolara u tu svrhu. Pomoć će biti usmjerena i distribuisana preko Svjetske zdravstvene organizacije.

Ovim će ukupna pomoć Japana u borbi protiv ove bolesti iznositi 62 miliona dolara.

Oko 3.300 ljudi umrlo je od posljedica infekcije virusom ebole u zapadnoj Africi, dok je 7.000 zaraženo. Bolest se prvi put pojavila u južnoj Gvineji u februaru, a kasnije se proširila na Liberiju, Sijera Leone, Nigeriju i Senegal.

Nema zvanično odobrenog lijeka protiv ebole, a ljekari tvrde da je prevencija jedini način borbe protiv ovog virusa.

Nekoliko zemalja, uključujući Rusiju, SAD, Britaniju, Kanadu i Japan rade na izradi vakcine, podsjeća RIA "Novosti".

Najčitanije