PJONGAJG - Južnokorejska vojska granatirala je pogranično područje na teritoriji Sjeverne Koreje nakon što je sa područja te države danas lansirano nekoliko raketa.
Južna Koreja u znak odmazde granatirala Sjever, evakuisano stanovništvo na granici
Vojska Južne Koreje ispalila je desetak artiljerijskih raketa nakon što su njihovi radari u 15:52 po lokalnom vremenu detektovali granate ispaljene iz Sjeverne Koreje.
Isprva, vojska Južne Koreje nije odgovarala na aktivnosti sa sjevera. Na sreću nema podataka o eventualnim žrtvama ili materijalnoj šteti, ali je Južna Koreja organizovala evakuaciju stanovništva koje živi u pograničnom pojasu.
Nezvanično, granate Sjeverne Koreje ciljale su veliki zvučnik u vlasništvu vojske, a iz kojeg se odašilju propagandne poruke uperene protiv diktature u Pjongjangu. Seul će zbog incidenta u toku dana organizovati vanredno zasjedanje Nacionalnog vijeća sigurnosti.