Svijet

Južna Koreja u znak odmazde granatirala Sjevernu

Južna Koreja u znak odmazde granatirala Sjevernu
Južna Koreja u znak odmazde granatirala Sjevernu
N.N.

PJONGAJG - Južnokorejska vojska granatirala je pogranično područje na teritoriji Sjeverne Koreje nakon što je sa područja te države danas lansirano nekoliko raketa.

Južna Koreja u znak odmazde granatirala Sjever, evakuisano stanovništvo na granici

Vojska Južne Koreje ispalila je desetak artiljerijskih raketa nakon što su njihovi radari u 15:52 po lokalnom vremenu detektovali granate ispaljene iz Sjeverne Koreje.

Isprva, vojska Južne Koreje nije odgovarala na aktivnosti sa sjevera. Na sreću nema podataka o eventualnim žrtvama ili materijalnoj šteti, ali je Južna Koreja organizovala evakuaciju stanovništva koje živi u pograničnom pojasu.

Nezvanično, granate Sjeverne Koreje ciljale su veliki zvučnik u vlasništvu vojske, a iz kojeg se odašilju propagandne poruke uperene protiv diktature u Pjongjangu. Seul će zbog incidenta u toku dana organizovati vanredno zasjedanje Nacionalnog vijeća sigurnosti.

Najčitanije