DUBAI - Katar je danas saopštio da je podnio tužbu Svjetskoj trgovinskoj organizaciji protiv tri od četiri zalivske države, koje su prekinule diplomatske odnose sa tom zemljom.
Katar je naveo u tužbi da Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati i Behrein krše trgovinske zakone i konvencije, prenio je AP.
Bojkot Katara započeo je 5. juna, kada su četiri arapske zemlje prekinule sve diplomatske i saobraćajne odnose sa tom zemljom, optuživši je da podržava i finansira terorizam.
Izolacija koju nad Katarom sprovode zalivske zemlje primorala je Katar na mnogo skuplji uvoz i preusmjeravanje vazdušnih letova, navela je američka novinska agencija.